KONCERT RETRO JAZZ QUARTET

W środowy wieczór 21 października 2009 r. urokliwy Pałacyk pod Lipami w Swarzędzu wypełniły dźwięki jazzowej muzyki, która przyciągnęła tłum gości. Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Anna Tomicka zaprosiła mieszkańców na inaugurację cyklu koncertów muzycznych. W miłej atmosferze, przy stolikach i lampce wina zasiedli przedstawiciele wielu środowisk naszej gminy.

Bohaterem wieczoru był Retro Jazz Quartet w składzie: Katarzyna Stroińska-Sierant (pianistka i dyrektor zespołu), Jarosław Wachowiak (saksofon i klarnet), Mirosław Kamiński (perkusja) i Patryk Piłasiewicz (kontrabas). Wszyscy oni są absolwentami wyższych szkół muzycznych, dziś także ich wykładowcami. Dwie godziny aranżacji jazzowych w wykonaniu znakomitych muzyków to była prawdziwa uczta dla ducha. Posłuchaliśmy jazzowych opracowań utworów od Hanki Ordonówny przez Czesława Niemena do tych najnowszych. Gospodarze Pałacyku pod Lipami zadbali o nastrojową scenerię w pomieszczeniach i ogrodzie, a organizatorzy – Ośrodek Kultury w Swarzędzu – o całą resztę.

Zasłuchani goście z żalem opuszczali przytulne progi Pałacyku pod Lipami ciesząc się już na kolejny środowy wieczór muzyczny za kilka tygodni. Swarzędzki koncert zespołu Retro Jazz Quartet okazał się prawdziwym sukcesem i w pełni potwierdził trafność tej inicjatywy.