MIKOŁAJKI NA RYNKU

Uroczyste rozświetlenie choinki i Święty Mikołaj „spadający” z nieba – w minioną sobotę na swarzędzkim Rynku odbyły się lubiane i wyczekiwane Mikołajki.

Wszystkich mieszkańców Swarzędza powitał burmistrz Marian Szkudlarek, który uroczyście rozświetlił choinkę. Bajecznie oświetlone drzewko miało pomóc Świętemu Mikołajowi znaleźć drogę do swarzędzkich dzieci. Ciemność nie była jednak jedynym problemem. Święty Mikołaj miał trudności z reniferami, w związku z czym musiał skorzystać z pomocy swarzędzkich i poznańskich strażaków, którzy z wysokiej na 30 metrów drabiny, ściągnęli go prosto z nieba.

Dużym zainteresowaniem, zarówno małych, jak i dużych swarzędzan cieszyła się możliwość zrobienia wspólnej, pamiątkowej fotografii ze Świętym Mikołajem. „Ubarwieni” zaprosili również najmłodszych uczestników sobotniego wydarzenia do kreatywnego dekorowania świątecznych bombek. Dodatkową atrakcją sobotnich Mikołajek były spacerujące po swarzędzkim Rynku anioły, świąteczna fotobudka oraz mikołajkowe animacje dla najmłodszych. Nie zabrakło również gorącej czekolady i innych rozgrzewających smakołyków.

Mikołajki cieszyły się ogromną popularnością i przyciągnęły na Rynek całe rodziny. Uśmiechnięte dzieci z radością przywitały Świętego Mikołaja, a my już dzisiaj zastanawiamy się, czym zaskoczy nas gość z dalekiej Laponii w przyszłym roku?

fot. Marcin Paulus