MIKOŁAJKI NA RYNKU

Uroczyste rozświetlenie choinki, spotkanie ze Świętym Mikołajem i zabawy z elfami – w minioną sobotę na swarzędzkim Rynku odbyły się Mikołajki. Impreza, jak co roku przyciągnęła tłum najmłodszych mieszkańców, który czekał na przyjazd Świętego Mikołaja z prezentami.

Wszystkich uczestników corocznych Mikołajek przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, który z pomocą dzieci i elfów rozświetlił miejską choinkę. Chwilę później w oknie Ratusza pojawił się długo wyczekiwany Święty Mikołaj, który po linie zjechał na Rynek. Gość z dalekiej Laponii przywiózł dzieciom prezenty i słodycze, a przyjazne elfy zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Kreatywne warsztaty, pamiątkowe zdjęcia w świątecznych przebraniach i zabawy balonowe umiliły czas oczekiwania na pokaz iluzjonisty. Dużym zainteresowaniem, zarówno małych, jak i dużych swarzędzan cieszyła się możliwość zrobienia fotografii ze Świętym Mikołajem.

Mikołajkowe spotkanie zakończył pokaz ognia – fireshow, który rozświetlił cały Rynek.

Wśród dodatkowych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców miasta był kiermasz rękodzieła i bożonarodzeniowych dekoracji, a także bogata oferta gastronomiczna, wśród której królowały pieczone pierożki i gorący barszcz.

Sobotnie Mikołajki cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uśmiechnięte i radosne  twarze dzieci spowodowały, że na Rynku zapanowała magiczna, rodzinna atmosfera.

[fot. Aldona Młynarczak]