MŁOJAZZ

Zapraszamy na koncert MłoJazz – młodzi śpiewają jazz, który odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia o godz. 18:30 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie.

Dawno, dawno temu, zanim komputer, YouTube i format mp3 odebrały człowiekowi wyjątkowość obcowania z muzyką, świat usłyszał o jazzie.

Współcześni młodzi ludzie, którzy na co dzień otoczeni są niemal wyłącznie popularną muzyką rozrywkową, poczuli niedosyt i sami zaproponowali, by sięgnąć do muzycznych korzeni wielu współczesnych gatunków. Owocem tego stał się pomysł zorganizowania koncertu, podczas którego wokaliści ze Swarzędzkiego Ośrodka Kultury przy żywym akompaniamencie profesjonalnych muzyków, zaprezentują utwory starsze od nich samych o kilka dziesięcioleci. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje między innymi takich twórców jak: Miles Davis, George Gershwin, czy Duke Ellington.

Zapraszamy zatem wszystkich koneserów muzyki, która narodziła się nie dla “lajków” i zliczania odtworzeń, ale po to, by można było ją poczuć, przeżyć i zapisać na twardym dysku swojego serca.

Wstęp wolny.