MUZYCZNA BIESIADA SENIORÓW

Już po raz dziesiąty, za sprawą Spotkania Zespołów Seniorskich, Swarzędz zamienił się w wielkopolską stolicę piosenki. W minioną sobotę w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie królowały największe przeboje i piękne melodie, które zamieniły sobotnie popołudnie we wspólną biesiadę seniorek i seniorów z całego regionu.

Na zaproszenie Ośrodka Kultury w Swarzędzu oraz Sekcji Regionalnej „Olszyna” odpowiedziało aż osiem zespołów: Kwiaciarki z Sompolna, Kapela Emilia z Krzykos, Złota Jesień z Kostrzyna, Kleszczewianie z Kleszczewa, Szarotki z Lubonia, Zespół Lutnia z Zaniemyśla, Stokrotki z Tulec i Goślińskie Chabry z Murowanej Gośliny. Nie zabrakło też znakomitych gości – Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka, Przewodniczącej Rady Miejskiej Barbary Czachury oraz Sekretarz Gminy Agaty Kubackiej. Do wspólnej muzycznej zabawy przyłączyli się także mieszkańcy Swarzędza, którzy licznie przybyli do Swarzędzkiej Sali Koncertowej.

Trzygodzinne spotkanie wypełniły doskonale znane przeboje, piosenki folklorystyczne i biesiadne, a także piękne melodie i wspólne śpiewanie. Po części koncertowej przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych statuetek i dyplomów, a także uroczysty obiad przygotowany dla zaproszonych gości.

Kolejne spotkanie śpiewających seniorek i seniorów już za rok.

[fot. Mariusz Łuczak]