“Piosenki z ekranu czyli śpiewamy filmy!” – RELACJA

W piątek 12 kwietnia w swarzędzkim Ośrodku Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Słuchacze starszej grupy sekcji piosenki zaśpiewali … filmy! Przybyła publiczność mogła bowiem nie tylko usłyszeć znane filmowe hity, ale także zobaczyć specjalnie przygotowane fragmenty wyśpiewywanych filmów, zsynchronizowane w dynamiczny sposób ze słowami piosenek. Widzowie z powodzeniem mogli wybrać coś dla siebie, ponieważ w koncertowym menu znalazły się zarówno utwory z filmów akcji (“Skyfall”, “Rocky”, “Desperado”), historii romantycznych (“The Bodyguard”, “Dirty dancing”), jak i produkcji animowanych dla dzieci (“Herkules”, “Księżniczka i żaba”). Ponadto postacie takie jak Evita, Trzej Muszkieterowie, Charlie Chaplin, czy Dorotka z Krainy Oz spotkały się ze znacznie młodszymi bohaterami z musicalowej produkcji “Dreamgirls”, czy ubiegłorocznej, oskarowej historii “A star is born”.

Nie zabrakło ani wzruszeń, ani uśmiechu, ani męstwa i odwagi, czyli wszystkiego tego, co dobre kino nieść powinno. Młodzi wokaliści nie tylko brawurowo zaśpiewali filmowe kompozycje, ale także wcielili się w filmowe role dbając o każdy detal stroju, włącznie z rekwizytami takimi jak rękawice bokserskie, czy broń biała, a nawet palna. Koncert został przygotowany pod okiem instruktorki Kingi Kielich, przy nieocenionym wsparciu Moniki Olszewskiej (dekoracje) i specjalistów od dźwięku i sprzętu, którzy uczynili ten koncert wysoce profesjonalnym wydarzeniem.

Wykonawcy zapowiedzieli, że nie ustaną w dalszym rozwoju talentów i zaproszą jeszcze na niejeden koncert, na co czekamy z niecierpliwością!