POKAZ FILMU „HAPPY OLO” I SPOTKANIE Z ALEKSANDREM DOBĄ

W środę, 18 października o godz. 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbędzie się projekcja filmu „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”, który miał swoją kinową premierę 29 września. Pokaz filmu dopełni spotkanie z Aleksandrem Dobą – polskim podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą i odkrywcą urodzonym w… Swarzędzu!

„Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie” to film dokumentalny utrzymany w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele.

Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski. Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw transatlantyckich, animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami. Zabawy konwencją oraz wyimaginowane postaci pojawiające się na drodze ukazują młodzieńczą naturę Olka, pomimo skończonych siedemdziesięciu lat. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Film jest pochwałą dążenia do realizacji marzeń.

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z podróżnikiem, który opowie o najtrudniejszych, najzabawniejszych i najpiękniejszych momentach swoich oceanicznych podróży.

„Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”

scenariusz i reżyseria: Krzysztof Paweł Bogocz, Marcin Macuk

muzyka: Pogodno i przyjaciele

animacje: Krzysztof Ostrowski

Liczba miejsc ograniczona. Wstęp na wydarzenie za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które od 13.10.2017 będą dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, przy ul. Poznańskiej 14 (wjazd od ul. Jesionowej).