WARSZTATY WOKALNO-AKTORSKIE W KOBYLNICY

Zapraszamy dzieci w wieku 9-16 lat do udziału w warsztatach wokalno-aktorskich „Wokalista to artysta”, które rozpoczną się 3 listopada w Kobylnicy.

Podczas trwania warsztatów wszyscy uczestnicy staną się prawdziwymi wokalnymi mistrzami i artystami. W skład zadań warsztatowych wchodzą przemyślane zadania uczące muzycznej współpracy i uczące tolerancji względem umiejętności  innych. Niektóre zadania – pozornie zwykłe i niewyszukane – mają szczególne zadanie służące oswojeniu dzieci z przestrzenią, sceną, prowadzącym warsztaty i atmosferą warsztatów – młody uczestnik przekonuje się, że nauka śpiewania i zadania z emisji głosu są naprawdę fajne – dzięki temu przełamuje bariery, pozbywa się blokad, nawiązuje bezpośredni kontakt z rówieśnikami i prowadzącym warsztaty.

Warsztaty rozpoczynają się od zapoznania i omówienia wspaniałego tematu jakim jest muzyka i jej ogromny wpływ na każdego z nas. Uczestnicy poznają swoje ulubione piosenki, zespoły i wokalistów. Dzieci dowiedzą się, jak wygląda praca każdego profesjonalnego piosenkarza i muzyka studyjnego.

W trakcie 3-godzinnych zajęć dzieci, bawiąc się, wykonują specjalnie przygotowane dla nich ćwiczenia wokalne, oddechowe i dykcyjne, a także uczą się piosenek, które śpiewają grupowo i indywidualnie.
Wykonują ćwiczenia oddechowe usprawniające pracę przepony, ćwiczenia słuchowe rozwijające wyobraźnię muzyczną, a specjalnie dobrane ćwiczenia wokalne pomagają im nabrać właściwych nawyków wokalnych. Podczas zajęć wokalnych uczestnicy korzystają z profesjonalnego nagłośnienia, uczą się posługiwać mikrofonem i śpiewają do profesjonalnych podkładów muzycznych lub akompaniamentu fortepianowego.

Warsztaty poprowadzą profesjonalni wokaliści – Artur Kamiński i Artur Sołtysiak – pracujący w takich grupach wokalnych jak Spirituals Gospel Quartet oraz Real Voices.

Zajęcia wokalne zostaną wzbogacone elementami z zakresu sztuki aktorskiej. Tematem wiodącym  – a zarazem głównym celem warsztatów będzie stworzenie mini musicalu, którego wykonawcami i gwiazdami będą dzieci uczestniczące w warsztatach.

Wszystkie opracowywane piosenki zostaną dobrane tematycznie, tworząc spójna całość ułożoną w profesjonalny scenariusz musicalowy. Do dyspozycji dzieci zostaną oddane kostiumy, rekwizyty, scenografia oraz elementy charakteryzacji zmieniające uczestników programu w różne postaci. Powstałe muzyczne przedstawienie będzie ukoronowaniem ciężkiej pracy młodych artystów. Zajęcia aktorskie z interpretacji piosenki poprowadzi profesjonalna aktorka teatralna Monika Belau.

Zaproszeni goście, rodzice i znajomi będą mieli okazję zobaczyć cały występ w specjalnym pokazie artystycznym – przedstawieniu ukazującym efekt pracy kilku dni.

Termin warsztatów:
– 3 listopad – od 17 do 20
– 4 listopad – od 11 do 14
– 5 listopad – od 11 do 14

– 10 listopad – od 17 do 20
– 11 listopad – od 11 do 14
– 12 listopad – próba generalna – popołudniu występ

Koszt warsztatów to tylko 60 zł netto (jeśli ktoś potrzebuje fakturę to oczywiście trzeba doliczyć podatek).

Szczegółowych informacji udziela Agnieszka Nobik, tel: 605-920-187.