RAZ DWA TRZY JUBILEUSZOWO

Swój pierwszy koncert zagrali wiosną 1990 roku w klubie „Zatem” w Zielonej Górze. Od tamtej pory minęło 25 lat, a oni nieprzerwanie występują, tak przed polską, jak i zagraniczną publicznością. Na polskiej scenie muzycznej są swoistym fenomenem – zjawiskiem, które porusza serca i dusze słuchaczy.

W sobotę, 5 listopada w Kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela odbył się jubileuszowy koncert zespołu Raz Dwa Trzy. Podniosła i bardzo uroczysta atmosfera koncertu towarzyszyła publiczności już od pierwszych dźwięków gitary. Zespół zaprosił słuchaczy w magiczną podróż po swoich największych przebojach. Podczas dwugodzinnego występu formacja, której liderem jest urodzony w Poznaniu Adam Nowak, wykonała między innymi utwory: „Idź swoją drogą”, „Trudno nie wierzyć w nic”, „Jutro możemy być szczęśliwi”, „Pod niebem pełnym cudów”.

W jubileuszowym koncercie grupy Raz Dwa Trzy uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, Sekretarz Gminy Agata Kubacka oraz wiceburmistrzowie Grzegorz Taterka i Tomasz Zwoliński, a także licznie zgromadzona swarzędzka publiczność, która wypełniła wszystkie miejsca siedzące i stojące. Koncert prowadził Dariusz Bugajski.

Adam Nowak, niezwykłymi interpretacjami dobrze znanych piosenek, zaczarował publiczność, która nie kryła wzruszenia i zachwytu. Magiczny występ formacji Raz Dwa Trzy został nagrodzony długimi owacjami na stojąco. Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek podziękował zespołowi za tę wyjątkową muzyczną ucztę dla mieszkańców gminy Swarzędz, nagradzając artystów drobnymi upominkami.

Koncert zakończył się utworem „W wielkim mieście”, który zabrzmiał na bis. Była to wyjątkowa interpretacja tej ballady – każdy z muzyków wykonał refren, śpiewająco żegnając się ze swarzędzką publicznością. Ten magiczny wieczór na długo pozostanie w pamięci słuchaczy, którzy postanowili spędzić sobotni wieczór w Kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu.

Organizatorami koncertu formacji Raz Dwa Trzy byli Ośrodek Kultury w Swarzędzu oraz Urząd Miasta i Gminy Swarzędz. Szczególne podziękowania należą się ks. proboszczowi Markowi Frąszczakowi, który przyjął zespół i słuchaczy w gościnnych progach Kościoła pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela. Partnerami koncertu byli: KRUG Budownictwo Drogowe oraz Agrobex.

fot. Aldona Młynarczak