Relacja z ferii zimowych w Ośrodku Kultury w Swarzędzu.

Okres ferii zimowych w Swarzędzkim Ośrodku Kultury minął pod znakiem uśmiechu, ogromu dziecięcej energii i radości.

Odbyły się dwa turnusy połkolonii dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy, przedstawienia teatralne oraz bajkowy balik karnawałowy.

W półkoloniach wzięło udział łącznie, ok pięćdziesiątka dzieci, podczas których miały miejsce warsztaty naukowe, plastyczne oraz zajęcia z nauki języka migowego.

Opiekunowie grup dbali o odpowiednie wnętrze i wystról sal, w których odbywały się zajęcia, tworząc wraz z podopiecznymi balonowe dekoracje i ozdoby.

Dzieci zawierały również nowe znajomości i przyjaźnie podczas gier i tańców integracyjnych.

Oprócz wymienionych wyżej atrakcji, nasi półkoloniści mieli okazję gościć w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki, gdzie zostali poddani zimowemu testowi wiedzy.

W trakcie ferii odbyły się także cztery teatrzyki – łącznie ponad 300 dzieci poznało historię „Dr Dolittle” oraz  przenosły się w magiczny świat lodu i śniegu w „Lodowej Krainie”. Przedstawienia były interaktywne, czyli mali widzowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w widowisku i wystąpienia na scenie.

Zwieńczeniem ferii zimowych był niesamowity, bajkowy balik karnawałowy, który odbył się  piątek 7 lutego. Świetna zabawa nie odstępowała nikogo nawet na krok !

Wszystkim dziękujemy za obecność i wspólną zabawę, wychowawcom grup za wspaniałą opiekę i zapraszamy na półkolonie letnie, które będą odbywać się w czasie wakacji.