SEPARACJA

W miniony piątek, 22 kwietnia o godzinie 18:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej odbył się spektakl teatralny “Separacja”. 

Satyryczna opowieść w reżyserii Przemysława Śliwy o nauczycielskim małżeństwie rozbawiła swarzędzką publiczność do łez. W rolę małżeństwa wcielili się: Anna Lenczewska i Mariusz Marczyk- aktorzy Sceny “Rode”.

Pierwsza część rozpoczyna się wzajemnym wytykaniem sobie błędów i niedoskonałości z poprzednich lat. Wzajemne zrozumienie wyparowało i małżeństwo zamieszkuje w oddzielnych pokojach. To co kiedyś ich łączyło, dzisiaj dzieli. Każde z nich ma własne przyzwyczajenia i poglądy, których broni i pilnuje. W końcu dochodzi do separacji, jednak częścią wspólną pozostaje kuchnia i łazienka. Dzięki temu coraz częściej dochodzi do śmiesznych zajść między nimi. Spiskują przeciwko sobie, nie nazywają się po imieniu, ale pomimo to czuć i widać wzajemną troskę. W drugim akcie dowiadujemy się, że jednak osobne życie nie jest wcale takie łatwe. Małżeństwo dochodzi do wniosku, że jednak tęsknią za sobą a co za tym idzie, oboje powinni zacząć bardziej się starać i zmienić swoje niektóre nawyki. Na szczęście na końcu wszystko kończy się szczęśliwie z dużą dawką pozytywnego humoru.

“Separacja” jest niewątpliwie trafną inscenizacją dla wszystkich tych, którzy na co dzień kłócą się o banalne sprawy. Jest w pewnym rodzaju apelem, aby na niektóre sprawy spojrzeć z dystansem.

Na zakończenie, po gromkich brawach, Mariusz Marczyk składał autografy na swoich książkach.

fot. Mariusz Łuczak