Spektakl ,,O rogalach świętomarcińskich” – RELACJA

11 listopada to dla Polski i Polaków jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju.

Jednak dzień ten to także ważne święto dla naszego regionu oraz miasta Poznania.

Dlaczego? O tym mogliśmy się dowiedzieć oglądając cudowny spektakl teatralny, który odbył się  na deskach „ Swarzędzkiej Sceny Wirusowej”

„O rogalach świętomarcińskich” –  to niecodzienne spotkanie z poznańską legendą.  Kto z Was lubi słodkie rogale i muzykę? Wierzymy, że wszyscy! Podczas spektaklu przenieśliśmy się w odległe czasy na nie tak odległą ulicę Święty Marcin. Poznaliśmy historię, dzięki której co roku w Poznaniu objadamy się rogalami świętomarcińskimi. Dowiedzieliśmy się też, kim był Marcin i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem, który postanowił zrobić coś bardzo dobrego dla innych ludzi. Do zabawy porwała nas muzyka, taniec i zupełnie nowe piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję przez Przemka Mazurka.

Transmisja odbyła się na kanale YouTube – Ośrodek Kultury w Swarzędzu. Oglądalność tego spektaklu była tak duża, że zaskoczyła nawet samych aktorów. Spektakl na żywo oglądało kilkaset osób, co nas jako organizatorom utwierdza w tym, że pomimo obecnej sytuacji warto organizować różne wydarzenia i przenosić je do internetu.