SPOTKALIŚMY ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ

Luty rozpoczął się w swarzędzkim Ośrodku Kultury bardzo baśniowo. Już od godziny 9:00 najmłodsi mieszkańcy gminy mogli spotkać się z wróżkami, królewiczem i królewną Aurorą. Aktorzy z krakowskiego Studia Teatralnego KRAK-ART przedstawili dzieciom baśń „Śpiąca królewna”.

Doskonale znana bajka Charles’a Perrault’a opowiada historię pary królewskiej, w której na świat przychodzi długo wyczekiwana córka – księżniczka Aurora.  Na uroczystość chrztu przybywają dobre wróżki i obdarowują księżniczkę cennymi darami. Niestety, król zapomina o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar. Dziewczyna ma ukłuć się wrzecionem i zasnąć na wieki. Na szczęście, dzięki dobrym wróżkom i miłości odważnego księcia, czary Diaboliny zostają przezwyciężone, a ona sama pokonana i wypędzona z królestwa.

Interaktywny spektakl, w którym publiczność nie tylko słucha i ogląda, ale również aktywnie uczestniczy w przedstawieniu, okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Aktorzy zaprosili do wspólnej zabawy nie tylko najmłodszych widzów, ale również ich rodziców, dziadków, opiekunów i wszyscy aktywnie współtworzyli bajkę o Śpiącej Królewnie.

Zainteresowanie spektaklem było tak duże, że Ośrodek Kultury zdecydował się wystawić go aż trzykrotnie, za każdym razem przy pełnej sali widzów.

fot. Marta Łuczkowska