ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ DZIECKA

Kalendarzowy Dzień Dziecka dopiero przed nami, ale swarzędzkie dzieci, atmosferę swojego święta odczuły już w minioną niedzielę 29 maja. Pogoda dopisała w pełni, przyciągając najmłodszych pod Scenę Nad Jeziorem przy Pływalni “Wodny Raj”. 

A atrakcji nie brakowało. Całość poprowadziła swarzędzka grupa animacyjna Ubarwieni, umilając czas wszystkim przybyłym bogatym repertuarem. Dzieci uczestniczyły w odliczaniu do lata,  odbyły podróż do Krainy Zabawy i powitały gorące słońce. Oprócz tego, Filharmonia Pomysłów przygotowała  interaktywne przedstawienie „Los vitaminos Swarzędz”, do którego zaangażowała dzieci i rodziców i opiekunów. Podczas imprezy nie zabrakło popisów wokalnych i tanecznych. Swoje umiejętności przedstawiły dzieci z Sekcji Wokalnej oraz z Sekcji Tańca Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

Zarówno parking jak i namiot przy „Pływalni Wodny Raj” wypełnione były po brzegi a wszystko za sprawą dodatkowych atrakcji: basenu z piłeczkami, malowania twarzy, kącika plastycznego, budowli z klocków XXL, eurobungee, cymbergaja. Wielkim zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek oraz pokazy strażackie.

Nie zabrakło także stoisk gastronomicznych, gofrów, lodów, waty cukrowej, popcornu ale i ciepłych posiłków: grillowanej kiełbasy, karkówki czy żurku.

Całą imprezę zakończyły taneczne harce integrując tym samym dzieci z rodzicami. Tak więc niedzielne popołudnie okraszone było przemiłą atmosferą, która trwała do godziny 19 za co dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu.

Wszystkim dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia, samych wspaniałych i słonecznych chwil!

fot. Aldona Młynarczak, Sonia Włodarczyk, Karolina Antczak