SZTYWNY PAL AZJI ROZGRZAŁ PUBLICZNOŚĆ

To był prawdziwie rockowy wieczór! W sobotę, 17 lutego w Pałacyku pod Lipami wystąpił legendarny zespół Sztywny Pal Azji, który przyciągnął do Stodoły prawdziwy tłum wiernych fanów.

Występ gwiazdy wieczoru poprzedził niemal godzinny koncert swarzędzkiej kapeli, Bordello a’Capello, która rozgrzała publiczność. Michał Klimaszewski, Tomek “Balbina” Maćkowiak, Maciej “Żuk” Żebrowski, Michał Wejman i Michał Ruksza zaprezentowali publiczności doskonale znane z wcześniejszych występów, utwory, ale nie zabrakło także premierowych piosenek. Jedną z nich była nieco spokojniejsza, utrzymana w stylu reggae ballada „Pogadajmy o miłości”.

Z każdą minutą atmosfera w swarzędzkiej Stodole robiła się coraz bardziej gorąca. Tuż przed dwudziestą na scenie pojawiła się legenda polskiego rocka – Sztywny Pal Azji. Największą popularność zespół zdobył na przełomie lat 80. i 90 i z tamtego też okresu pochodzą ich największe przeboje.  Wszystkie one złożyły się na sobotni występ w Swarzędzu i wszystkie zostały zaśpiewane wspólnie z fanami, którzy licznie zgromadzili się na koncercie.  Zespół zaprezentował też swoje najnowsze utwory pochodzące z, wydanego w listopadzie 2017 roku, albumu „Szara”.

Dwugodzinny koncert Sztywnego Pala Azji sprawił, że swarzędzka publiczność  bawiła się do późnych godzin nocnych. Dla nieco starszej publiczności była to sentymentalna podróż do czasów młodości, a dla tych młodszych odbiorców było to muzyczne spotkanie z legendą polskiej sceny rockowej. Wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić sobotni wieczór w Stodole, uczestniczyli w wyjątkowym, rockowym wydarzeniu, które na długo pozostanie w pamięci.

A kolejne spotkanie z muzyką rockową już 17 marca. W Pałacyku pod Lipami zagra zespół Róże Europy. Wstęp wolny.

[fot. Mariusz Łuczak, Paweł Nowakowski]