WYSTAWA SWARZĘDZ.380

Od 11 grudnia w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki będzie można obejrzeć wystawę zdjęć zatytułowaną „Swarzędz.380”, której autorami są członkowie Sekcji Fotograficznej Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

Wystawa jest efektem końcowym projektu uświetniającego 380. rocznicę lokacji miasta Swarzędza i przedstawia część prac składających się na okolicznościowy album fotograficzny. Cały projekt „Swarzędz.380” objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest jeden z prowadzących Sekcję – Mariusz Łuczak. Pod jego czujnym okiem i dzięki cennym uwagom współprowadzącej zajęcia, fotografki Laury Łuczak, powstała praca zbiorowa, która jest częścią obchodów 380. rocznicy lokacji miasta.

„Podczas realizacji naszego projektu Swarzędz.380, odbyliśmy ponad sto spotkań, usłyszeliśmy ponad sto historii. Sfotografowaliśmy ponad sto osób – mieszkańców naszego miasta. Część z nich mieszka tu od urodzenia, cześć przeprowadziła się wybierając to miejsce na kolejny rozdział swojego życia. Projekt fotograficzny Swarzędz.380 powstawał ponad rok. Przez ten czas kształtował się zbiór zdjęć, który dziś Państwu prezentujemy. Portret miasta widziany przez jego mieszkańców – pasjonatów fotografii. Portret tym cenniejszy, bo ukazujący nie krajobrazy czy budowle, ale ludzi, którzy tworzą nasze miasto” – mówią zgodnie twórcy projektu.

Wystawę będzie można oglądać do 16 grudnia 2018r. w przestrzeniach Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki.

Cieszymy się, że mogliśmy realizować projekt Swarzędz.380. Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, którzy stanęli przed naszymi obiektywami –  mówią członkowie Sekcji Fotograficznej Ośrodka Kultury.