XX FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH W SWARZĘDZU

Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu zapraszają na XX Jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, który odbędzie się w dniach 17 – 19 sierpnia 2018 roku.  

Podczas Festiwalu zagrają: Complesso Bandistico Arcobaleno z Włoch (Triest), Dechovy Orchestr ZUS z Czech (Zábřeh), Miejska Orkiestra Dęta w Gostyninie, Krotoszyńska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta im. Edmunda Korybalskiego z Rogoźna, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń i Swarzędzka Orkiestra Dęta.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 17 sierpnia o godz. 18:00 pokazem musztry paradnej w wykonaniu gospodarzy wydarzenia, czyli Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Następnie swarzędzkiej publiczności zaprezentuje się Complesso Bandistico Arcobaleno z włoskiego Triestu. Koncert odbędzie się na Placu Niezłomnych.

Główne obchody XX Jubileuszowego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego odbędą się w sobotę, 18 sierpnia. Punktualnie o godz. 12:30 w Kobylnicy, Zalasewie oraz na os. Dąbrowszczaków, os. Raczyńskiego i os. Kościuszkowców w Swarzędzu rozpoczną się koncerty osiedlowe, podczas których wystąpią orkiestry z: Krotoszyna, Gostynia, Gostynina, Rogoźna, czeskiego Zábřehu i Swarzędza.

Dwie godziny później, o 14:30 wszystkie orkiestry przejdą ulicami miasta kierując się na Rynek. Tam też nastąpi oficjalne otwarcie XX Jubileuszowego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Po wspólnym wykonaniu dwóch marszy – „Orkiestry Dęte” i „Happy marching band”, wszyscy artyści oraz zaproszeni goście skierują się w stronę pływalni Wodny Raj. Uroczysty, muzyczny przemarsz przejdzie przez Plac Niezłomnych i dalej ulicami Piaski, Strzelecką, Św. Marcina i Kosynierów.

Koncert główny z udziałem wszystkich orkiestr, który odbędzie się na Scenie nad Jeziorem rozpocznie się o godzinie 16:00.

Ostatnie spotkanie z muzyką orkiestrową odbędzie się w niedzielę, 19 sierpnia o godz. 12:45. Przed kościołem pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu wystąpi orkiestra Dechovy Orchestr ZUS Zábřeh z Czech.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.