ZA NAMI DZIEŃ DZIECKA

Dzieci ze Swarzędza obchodziły swoje święto w niedzielę 27 maja przy Scenie nad Jeziorem. Urząd Miasta wspólnie z Ośrodkiem Kultury zorganizował specjalnie dla najmłodszych mieszkańców rodzinny festyn.

Kolorowe dmuchane zjeżdżalnie i trampolina, mini siłownia, tor bowlingowy oraz basen z piłeczkami i zawody na ergometrach wioślarskich to tylko kilka z atrakcji, jakie zostały przygotowane przez organizatorów, a także Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji i Centrum Rekreacji Niku. Ze wszystkich sprzętów można było korzystać bezpłatnie, a chętnych nie brakowało.

Dzieci mogły do woli biegać i skakać od popołudnia do wieczora. Na chętnych czekały animatorki, które przy pomocy specjalnych farb potrafiły wyczarować na buziach dzieci kolorowe malowanki. Równie atrakcyjna była oprawa artystyczna festynu. Na scenie wystąpili artyści z Sapartu i Kabareciku na Woźnej, którzy wspólnie z dziećmi śpiewali, tańczyli i prowadzili konkursy z nagrodami. Swoje umiejętności zaprezentowały również dzieci, które na co dzień biorą udział w zajęciach w Ośrodku Kultury. W ramach sekcji piosenki wystąpiły Małgosia Stanisławska, Natalia Malicka i Julia Dera, które zaśpiewały takie przeboje dziecięce jak „Kaczka dziwaczka”, „Co powie tata”, „Ziemia pełna słońca” czy „Ene due rabe swing”. Sekcję instrumentalną reprezentowali Bartek i Łukasz, którzy grając na keybordach popisali się niezwykłym słuchem muzycznym. Przedstawiając własne aranżacje 11-letni Łukasz udowodnił nawet, że ma zadatki na kompozytora. Na scenie wystąpiła również młodzież z sekcji tanecznej oraz gościnnie zespół wokalno-taneczny z sąsiadującej ze Swarzędzem Kobylnicy.

Halę Sceny nad Jeziorem zapełniły stoiska z zabawkami, balonami, watą cukrową, popcornem, prażynkami, lodami innymi łakociami dla każdego małego i dużego łasucha. Do zabawy przyłączyła się również pani burmistrz Anna Tomicka i Sękuś – miejska maskotka.