DNI SWARZĘDZA 2017

Tegoroczne Dni Swarzędza będą imprezą 3-dniową, dzięki czemu mamy możliwość wyjścia z programem do szerszego grona odbiorców. Postanowiliśmy te trzy dni podzielić na trzy zupełnie różne tematy.

W PIĄTEK, 23 czerwca królować będzie muzyka taneczna i klubowa. Na scenie wystąpi wybrany przez swarzędzan zespół disco polo, MIG. Zespół tworzy czwórka rodzeństwa. Jest jednym z najpopularniejszych zespołów tego gatunku muzyki. Największym sukcesem zespołu było zdobycie tytułu Hit Lata na Disco Hit Festival w Kobylnicy w 2012 roku za utwór „Jej Dotyk”. Zespół znany jest też z takich kompozycji jak „Wymarzona” czy „Miód Malina”, które posiadają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń w popularnym serwisie internetowym YouTube.

Kolejnym punktem piątkowej części Dni Swarzędza 2017 będzie bitwa DJ`ów. Z tej okazji zaprosiliśmy absolutną czołówkę tego gatunku. Wystąpią:

4 Strings, czyli holenderska grupa muzyki trance, która jest renomowaną gwiazdą w środowisku skupiającym się wokół muzyki klubowej. Popularność przyniósł im m.in. utwór “Take Me Away”.

Nina Suerte – bardzo utalentowana polska DJ`ka

DJ Hazel – żywa legenda muzyki klubowej, laureat wielu nagród i wyróżnień w tym 2-go miejsca w mistrzostwach Europy DJ`ów w Niemczech. Wieloletni rezydent legendarnego klubu Manieczki w Wielkopolsce.

Występował z takimi gwiazdami jak DJ Tiesto, DJ Tonka czy ATB. Dj-je nazywają go “Najszybsze Ręce Europy” oraz uważają, że jego możliwości techniczne nie znają granic.

Podczas Dni Swarzędza wystąpi ze swoim bratem DJ Drumem, który będzie mu towarzyszył grając na perkusji. Wspólnie tworzą projekt DJ Hazel & DJ Drum Show. Ich występ zamieni się w niebagatelne widowisko, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym.

SOBOTNIA CZĘŚĆ Dni Swarzędza minie pod znakiem mocniejszego, gitarowego brzmienia.

Na scenie pojawi się m.in. wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów, Agyness B. Marry. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i gitara basowa. Podczas występu na festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie jej drugi koncert.

Jej debiutancki album zatytułowany po prostu “Agyness B. Marry” to 12 brudnych, rockowych utworów. Materiał został nagrany bez żadnych ulepszeń. Album przesiąknięty jest jednocześnie ciężkim gitarowym brzmieniem i kobiecą wrażliwością.

Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najważniejszych polskich kapel rockowych – zespół HEY. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednują im publiczność, nie tylko Polsce. Ich debiutancka płyta „Fire” wydana w roku 1993, rozeszła się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Z tego albumu pochodzą takie przeboje jak: “Zazdrość”, “Teksański”, czy “Moja i twoja nadzieja”. Album do dziś jest jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich płyt rockowych.

Zespół wydał do tej pory 18 płyt. Ostatnia z nich – album “BŁYSK” z 2016 roku, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała w ciągu ostatniej dekady – mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny.

Hey jest laureatem niezliczonej ilości Fryderyków oraz innych nagród, m.in. Eska Music Awards.

Sobota upłynie również pod znakiem lokalnych zespołów muzycznych, których w Swarzędzu nie brakuje. Zaprezentują oni szerokie spojrzenie na muzykę rockową i różne jej nurty.

W NIEDZIELĘ, 25 czerwca postawiliśmy na bardziej rodzinne świętowanie. Gwiazdą niedzielnej części imprezy będzie Andrzej Piaseczny. Z muzyką związany od najmłodszych lat. W 1992 roku artysta przyłączył się do zespołu Mafia, z którym nagrał 3 mocno rockowe płyty.

W 1995 roku ukazał się krążek Roberta Chojnackiego zatytułowany „Sax & Sex”, gdzie Andrzej Piaseczny zaśpiewał prawie wszystkie piosenki. Album odniósł ogromny sukces, rozszedł się w ponad 800 tysiącach egzemplarzy. Ta Multiplatynowa Płyta do dziś uważana jest za najpopularniejszy album i komercyjny hit lat 90. Piosenki „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” przez długi okres czasu nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów, a największe stacje radiowe grają je do dziś.

Po odejściu z zespołu Mafia, Andrzej Piaseczny rozpoczął solową karierę. Występował także w popularnym serialu „Złotopolscy”. Wydał 11 solowych albumów. Ostatni z nich – „Kalejdoskop” miał swoją premierę w 2015 roku.

Współpracował z wieloma polskimi artystami, m.in. Sewerynem Krajewskim, z którym nagrał 2 płyty.

Od 2011 z małymi przerwami jest jurorem i trenerem w „The Voice of Poland”.

Andrzej Piaseczny jest laureatem ogromnej ilości nagród i wyróżnień, w tym Fryderyka, Wiktory, Telekamery i Superjedynki.

DODATKOWĄ ATRAKCJĄ NIEDZIELNEGO wieczoru będzie impreza w stylu „Roztańczony Swarzędz”, której organizacji podjął się Projekt M. Punktualnie o godzinie 20.00 spotkamy się przed sceną, aby pokazać, jak potrafimy się bawić i cieszyć tańcem. Głównym celem jest aktywizacja środowisk fitnessowo-tanecznych oraz uczniów szkół gimnazjalnych i liceów w Swarzędzu. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich chętnych ze Swarzędza, okolic i nie tylko, w każdym wieku. Nie trzeba być profesjonalnym tancerzem, aby dobrze się bawić. Wystarczy pojawić się przed sceną, przyłączyć do nas i włożyć w taniec cząstkę siebie.

Finałowym akcentem będzie pokaz akrobatyki powietrznej – ANTIGRAVITY ART – przedstawienia wyreżyserowanego przez Małgorzatę Majchrzak, przy dźwiękach muzyki na żywo wykonywanej przez lokalnych artystów.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DNI SWARZĘDZA 2017

piątek, 23 czerwca

18:00 – 19:45 Sekcja Piosenki Ośrodka Kultury

20:00 – 20:30     Sekcja Tańca Ośrodka Kultury

21:00 – 22:00     MIG

22:00 – 23:00     Nina Suerte

23:00 – 24:00     DJ HAZEL & DJ DRUM – Hazel & Drum Live Show

24:00 – 01:00     4 Strings

01:00 – Zakończenie

 

sobota, 24 czerwca

14:00 – 16:00 Piknik rodzinny

16:00 – 16:30     Bandicoot

17:00 – 17:30 Revolfighter

18:00 – 18:30 Heavyweight

19:00 – 20:30 Agyness B. Marry

21:00 – 23:00 HEY

23:00 – 24:00 DJ Seba

24:00 – Zakończenie

 

niedziela, 25 czerwca

14:00 – 17:00 Piknik rodzinny

17:00 – 17:30     The Blue Spotting

18:00 – 18:30     A Zillion

19:00 – 19:30     My

20:00 – 20:45     Roztańczony Swarzędz/Sekcja Perkusyjna Ośrodka Kultury

21:00 – 22:30     Andrzej Piaseczny

23:00 – Zakończenie

 

***

IMPREZY TOWARZYSZĄCE – 25 CZERWCA

XXV Rodzinny Rajd Samochodowy Miasteczka Samochodowego Szpot

Już niecały miesiąc dzieli nas od niedzieli 25 czerwca 2017 roku, kiedy to rozegrany zostanie jubileuszowy XXV Rodzinny Rajdu Samochodowego Miasteczka Samochodowego Szpot. Zapisy przyjmowane są w salonach przy ulicach Kaliskiej 2 na poznańskich Ratajach oraz w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 174 i 191. Wpisowe od załogi wynosi 30 złotych. W imprezie mogą startować samochody osobowe wszystkich marek, a limit startujących wynosi max 100 załóg. O udziale decyduje zatem kolejność zgłoszeń.

Miejscem startu tegorocznego Rajdu będzie Rynek w Murowanej Goślinie. Tam też o godzinie 8.30 rozpocznie prace Biuro Rajdu, a załoga z numerem 1 wystartuje o godzinie 10-tej. Licząca nieco ponad 50 kilometrów trasa będzie prowadziła przez najciekawsze, naprawdę urokliwe zakątki gminy Murowana Goślina, Czerwonak oraz Swarzędz . Do wykonania załogi będą miały kilkanaście różnorodnych zadań, wśród których znajdą się m.in. pomoc przedmedyczna, test z przepisów ruchu drogowego, wjazd do ciasnego garażu. Na trasie pojawi się policyjny radar, a specjalne, zabawowe zadania czekają także na dzieci. Ponieważ to jubileuszowy Rajd, zatem warto przygotować różne kombinacje np. dat urodzin uczestników, numerów rejestracyjnych samochodów, które będą się z liczbą 25 kojarzyły

Kompletna załoga powinna składać się z rodziców i minimum jednego dziecka, acz nie będą sprawdzane koligacje rodzinne. Tradycyjnie meta Rajdu znajdować się będzie w Miasteczku Samochodowym Szpot w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 191. Oprócz posiłku, możliwości bezpłatnej kontroli samochodu przed wakacyjnymi wyjazdami przeprowadzona zostanie aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Będzie ogródek zabaw dla najmłodszych, a tradycyjnie nagrody otrzymają wszystkie załogi, co jest zasługą Partnerów tegorocznej imprezy. Natomiast trzy najlepsze załogi w XXV Rajdzie zostaną zaproszone na scenę główną Dni Swarzędza, gdzie na oczach setek gości tej imprezy wręczone zostaną atrakcyjne nagrody i tradycyjny puchar dla zdobywcy I miejsca.

Zapraszamy do zapisów i przypominamy, że limit załóg wynosi 100 i o tym, kto wystartuje w XXV Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Miasteczka Samochodowego Szpot w niedzielę 25 czerwca b.r. decydować będzie kolejność zapisów.

Informacje szczegółowe dostępne są pod numerem telefonu 696 429 859. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres m.wajer@szpot.pl   Zapraszamy !

 

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza MiG Swarzędz

Zarząd Koła PZW Swarzędz – Zatorze serdecznie zaprasza na Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza MiG Swarzędz organizowane z okazji obchodów Dni Swarzędza 2017.

Zawody odbędą się w niedzielę, 25 czerwca w Dolinie Cybiny. Zbiorka odbędzie się o godz. 6:00 przy Kanale.

Będą to zawody na żywej rybie. Połów ryb na jedną wędkę i spławik.

Zapis prowadzone są u skarbnika Koła do dnia 22.6.2017 roku. Ilość miejsc ograniczona.

Wręczenie pucharów i nagród głównych przez Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka odbędzie się na scenie, na polanie przy ul. Strzeleckiej.

 

Roztańczony Swarzędz

„Roztańczony Swarzędz” to wyjątkowe, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które doczekało się drugiej edycji. 25 czerwca 2017 punktualnie o godzinie 20.00 spotkamy się przed sceną, aby pokazać, jak potrafimy się bawić i cieszyć tańcem. Głównym celem wydarzenia jest aktywizacja środowisk fitnessowo- tanecznych oraz uczniów szkół gimnazjalnych i liceów w Swarzędzu. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich chętnych ze Swarzędza i okolic, w każdym wieku.

Co należy zrobić?

Nauczyć się krótkiej sekwencji kroków z poniższego linku (refrenu, dla chętnych również zwrotka) i przesłać filmik z zatańczoną choreografią na adres m.majchrzak@telewizjastk.pl do 10 czerwca 2017r. A może to właśnie Ty (lub Ty z przyjaciółmi) zostaniesz wybrany do zaprezentowania swoich tanecznych umiejętności na wielkiej scenie podczas Dni Swarzędza 2017, przed występem Andrzeja Piasecznego?!
Ogłoszenie wyników 12 czerwca 2017r. na stronie FACEBOOK Roztańczony Swarzędz oraz w programie Telewizji STK pt. „Roztańczony Swarzędz”

Link do choreografii na YouTube
– .https://www.youtube.com/watch?v=frohukv1izU

Jeśli duża scena nie jest dla Ciebie i po prostu lubisz poszaleć, naucz się choreografii i pojaw się przed sceną, przyłącz do nas i włóż w taniec cząstkę siebie. Chcemy razem poczuć moc tańca.
Czekamy na Ciebie!

Finałowym akcentem będzie pokaz akrobatyki powietrznej – ANTIGRAVITY ART oraz TEATRU Z GŁOWĄ W CHMURACH przy akompaniamencie perkusistów 2kroki do rytmu.

 

Oficjalna strona internetowa Dni Swarzędza 2017http://dni.swarzedz.pl/

 

Partnerzy Dni Swarzędza 2017