Dni Swarzędza 2022 – RELACJA

DNI SWARZĘDZA JUŻ ZA NAMI

Dwa dni, wspaniali artyści, bogata strefa gastronomiczna, animacje dla dzieci i lunapark – za nami obfitujące w atrakcje Dni Swarzędza 2022. Święto Swarzędza przyciągnęło na polanę przy ul. Strzeleckiej prawdziwy tłum miłośników rozrywki na najwyższym poziomie.

Tegoroczne Dni Swarzędza rozpoczęły występy Sekcji Wokalnej Ośrodka Kultury. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności zgromadzonej pod sceną publiczności. W rockowy nastrój wprowadziły wszystkich zespoły Tommy Guns oraz B. Capello. Oba zespoły zaprezentowały kawał mocnego, solidnego rocka. Punktualnie o godz. 20:00 rozpoczął się koncert zespołu KULT. Nie istnieją chyba fani zespołu, którzy nie znają tekstów piosenek. Siła tego zespołu leży w głównie w buntowniczych słowach śpiewanych przez Kazika Staszewskiego. Podczas koncertu Polana Miejska zapełniła się niesamowitą ilością mieszkańców Swarzędza i okolic a także gośćmi spoza gminy. KULT wzbudził niesamowity aplauz wśród zgromadzonej publiczności i odwdzięczył się jej równie wspaniałym, pełnym energii trwającym dwie godziny koncertem podczas którego mogliśmy usłyszeć między innymi „Baranka”, „Wiarę” czy „Gdy nie ma dzieci”. Na zakończenie pierwszego dnia obchodów miasta publiczność mogła bawić się przy muzyce klubowej, którą serwowali dla nas DJ HAZEL, Nina Suerte i DJ Zet. Sety DJ`ów przyciągnęły niesamowity tłum miłośników muzyki klubowej, którzy wypełnili polanę do ostatniego miejsca. Niedzielne świętowanie obchodów Dnia Miasta rozpoczęła Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa a zaraz po koncercie orkiestry wystąpiła grupa sekcji tańca Ośrodka Kultury. Do wspólnego tańca zaprosili nas podczas Latin Show – Jason Brown i Jose Osorio. Następnie na scenę wkroczył swarzędzki zespół RH Blues 1986 prezentując bluesowe granie w najczystszej postaci. Zespół zagrał prawdziwego, energicznego i przelewającego na słuchaczy bardzo pozytywne emocje bluesa. Ostatnią gwiazdą, która wystąpiła na Dniach Swarzędza, zwieńczając jednocześnie całą imprezę była Sylwia Grzeszczak. Mimo deszczu fani artystki,  pod parasolami mogli wraz z nią zaśpiewać min. in. takie utwory jak: „Małe rzeczy”, „Księżniczka” czy też „Tamta dziewczyna”. Wokalistka pokazała się z jednej strony jako emocjonalna i sentymentalna, a z drugiej z pazurem oddana rockowej energii i dająca mocną dawkę dobrej muzycznej zabawy.

Dni Swarzędza to nie tylko pikniki i koncerty odbywające się na polanie przy ul. Strzeleckiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również animacje dla dzieci oraz karuzele i inne atrakcje w lunaparku.

Tegoroczne Dni Swarzędza pozostaną w naszej pamięci na długo. Mamy nadzieję, że już za rok spotkamy się ponownie na polanie przy ul. Strzeleckiej i wspólnie będziemy świętować kolejne Dni Miasta.

Organizatorami Dni Swarzędza byli: Ośrodek Kultury w Swarzędzu i Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

(fot. A. Młynarczak)