GDYBYM BYŁ BOGACZEM

Środowy wieczór w Pałacyku pod Lipami upłynął pod znakiem pięknej muzyki i inteligentnego dowcipu. A wszystko za sprawą widowiska słowno-muzycznego „Gdybym był bogaczem” w wykonaniu artystów poznańskich scen teatralnych, którzy zabrali publiczność do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturowy krajobraz Polski.

Agnieszka Mazur, Tatiana Pożarska, Tomasz Mazurek, Andrzej Lajborek, Michał Grudziński oraz akompaniujący im Paweł Mazur zaprosili swarzędzką publiczność do domu Tewjego Mleczarza. W jego marzeniach, kłopotach, relacjach z żoną i rozmowach z Bogiem każdy mógł odnaleźć cząstkę samego siebie.

Środowe spotkanie w Pałacyku pod Lipami było prawdziwą gratką dla miłośników kultury żydowskiej. Bogaty i różnorodny program widowiska wypełniły utwory pochodzące z musicalu „Skrzypek na dachu” z muzyką Jerrego Bocka oraz zabawne szmoncesy, czyli krótkie formy kabaretowe oparte na żydowskim humorze. Mistrzowskie kreacje aktorskie Michała Grudzińskiego i Andrzeja Lajborka na co dzień związanych z Teatrem Nowym w Poznaniu, zachwyciły swarzędzką publiczność.

Ten wyjątkowy wieczór na długo pozostanie w pamięci swarzędzan, którzy wypełnili salę Pałacyku pod Lipami do ostatniego miejsca.

[fot. Mariusz Łuczak]