Józefinki 2024

Tegoroczny sezon imprez miejskich rozpoczniemy nawiązaniem do meblowej tradycji naszego miasta. 1 maja zapraszamy na “Józefinki”, które odbędą się przy pływalni “Wodny Raj”. Festyn rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do godziny 20:00. Oprócz tradycyjnych atrakcji związanych ze swarzędzkim rzemiosłem, promować będziemy postawy pro-ekologiczne.

Nie zabraknie ciekawych warsztatów, zabaw i pokazów. Zobaczymy min. pokaz mody skompletowanej z kolekcji Swa-Dzielni.

http://www.kis.cusswarzedz.pl/kis-art/2297-swa-dzielnia-prezentuje-pokaz-eko-mody-2024

Będziemy kibicować uczestnikom teleturnieju Eko Swarzędz. Wspólnie stworzymy swarzędzki „Eko Obraz”. Ucząc się poprzez zabawę przypomnimy jak poprawnie segregować odpady.
Na stoiskach edukacyjnych proponujemy min. turniej szachów z recyclingu, warsztaty trash artu, podczas których będzie można stworzyć oryginalną biżuterię, breloki, czy las w szkle ze zużytego sprzętu elektronicznego, gry zręcznościowe oraz quizy.

Leśny stolarz pokaże sposoby obróbki drewna zgodnie z jego naturą, pięknem i właściwościami. Na stoisku Cechu Stolarzy Swarzędzkich będą warsztaty rzeźbiarskie oraz intarsji, poznamy także tajniki zawodu stolarza. Dla małych amatorów ogrodnictwa i majsterkowania Castorama przygotuje „Majsterkowo”. Specjaliści pokażą jak fachowo przesadzać kwiaty i jak posługiwać się różnymi narzędziami, żeby samodzielnie zbudować np. skrzynkę na kwiaty. Na miłośników wycieczek czekać będzie oferta questów – samoobsługowych gier terenowych.

Będzie kolorowo i wesoło. Nie zabraknie także emocji!

Zapraszam serdecznie i do zobaczenia!

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

Dodaj komentarz