KONCERT GOSPEL JOY

W minioną niedzielę, 17 stycznia o godzinie 16:00, w murach Kościoła pw. Św. Marcina, ul. Św. Marcina 38n w Swarzędzu odbył się pełen radości koncert Bożonarodzeniowy Gospel Joy. 

Był to potężny zastrzyk energii, dający sporą dawkę nadziei, która w tekstach zespołu pojawia się bardzo często. Rozpoczął się spokojnie i powoli zaczął się rozkręcać z utworu na utwór. Towarzyszyła mu fantastyczna oprawa muzyczna i wokalna. Charyzmatyczna dyrygentka Agnieszka Górska-Tomaszewska  nawet na moment nie pozwalała się nudzić. Cały czas zachęcała do duchowego i fizycznego uczestnictwa w koncercie. Zebrany tłum klaskał, śpiewał i tańczył a radość towarzyszyła na twarzach i w sercach. Miło było popatrzeć na tak entuzjastycznie nastawioną publikę, która całą sobą oddawała się muzycznym uniesieniom. Usłyszeliśmy takie utwory jak: “Oh Happy Day”, “Shackles”, “Freedom”, “Taki jak ty” no i oczywiście kolędy. Chór wystąpił w składzie 30 osób w wieku od 7 do 56 lat i towarzyszył mu pełen skład instrumentalny: klawisze, gitara basowa i perkusja. Podczas koncertu wyczuwało się, że główną inspiracją artystów jest Bóg i Jego Słowo. Można było odnieść takie wrażenie, że artyści swym śpiewem i przesłaniem chcą zmienić świat na lepszy, bardziej wartościowy i uduchowiony.

Na wychodzącą, pozytywnie nastawioną publiczność czekały pyszne wypieki cukiernicze.

Dziękujemy organizatorom, księdzu proboszczowi Aleksandrowi Brzezińskiemu, wspaniałej publiczności i przede wszystkim chórowi Gospel Joy.

fot. Marcin Paulus