MUZYCZNE DNI SWARZĘDZA

Dwudniowe święto Swarzędza, oczekiwane i lubiane przez mieszkańców naszej gminy, było, jak zawsze, okazją do spotkań z rodziną, przyjaciółmi oraz dobrą muzyką. Zarówno w sobotę 28 czerwca jak i w niedzielę 29 czerwca na wielkiej, zielonej polanie przy ul. Strzeleckiej zgromadziły się tysiące ludzi, gotowych do wspólnej zabawy.

I nikt nie mógł poczuć się zawiedziony!

Program tegorocznych Dni Swarzędza adresowany był bowiem do wszystkich grup wiekowych i miłośników bardzo różnych stylów muzycznych. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby także czas pomiędzy koncertami obfitował w wiele innych atrakcji.

Na początek – w ramach świątecznego rodzinnego festynu ruszyło wesołe miasteczko. W tym roku maluchy i ich opiekunowie mieli do wyboru profesjonalne karuzele, kolejki, nawet wielometrowy mega drop. Wszyscy chętnie korzystali z bogatej oferty gastronomicznej i handlowej. Raczono się potrawami z grilla, chłodnym piwem, goframi, lodami ale także oscypkami z Zakopanego czy pierogami. Do dyspozycji gości oddano ponad 1000 miejsc biesiadnych pod parasolami.

Pierwszego świątecznego dnia po południu prezentacje muzyczne rozpoczęły sekcje piosenki i tańca swarzędzkiego Ośrodka Kultury, a następnie posłuchaliśmy zespołów Wolny Band oraz V-Unit. Wielkie emocje rozpoczęły się punktualnie o 20:00, gdy na estradzie o wymiarach 10 na 12 metrów zagrała Kasia Wilk z zespołem, a po niej gwiazda wieczoru – kochany przez młodą widownię Afromental. Sobota zakończyła się zabawą taneczną z udziałem DJ-a. W niedzielę od wczesnych godzin rannych swarzędzcy wędkarze rywalizowali podczas Zawodów Wędkarskich w Dolinie Cybiny a wielbiciele sportów wodnych od godz. 10:00 próbowali sił w I Rekreacyjnych Regatach Żeglarskich nad Jeziorem Swarzędzkim. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszył się Rodzinny Rajd Samochodowy Miasteczka Samochodowego Szpot – przez firmę Szpot organizowany już po raz XXII.

Tymczasem na scenie koncertowej przy ul. Strzeleckiej swój najnowszy repertuar zaprezentowała Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, grająca piękną muzykę dawną na niezwykłych, nieco już zapomnianych instrumentach. Następnie przed swarzędzką publicznością wystąpił zespół muzyków romskich „z nowoczesnym pazurem” – Tobi King. Dla fanów sztuki kabaretowej prawdziwą frajdą były programy: Pawła Kulaszewicza, Kabaretu z Woźnej, Kabaretu Młodych Panów. Gdy w powoli zapadającym zmierzchu na estradzie pojawiła się Ania Wyszkoni z zespołem– cała polana była już wypełniona ludźmi, a ostatni tego wieczoru koncert legendarnej grupy De Mono udowodnił kolejny raz, że dobra muzyka i uzasadniona profesjonalizmem sława łączą pokolenia!

Bawiliśmy się podczas Dni Swarzędza 2014 dobrze, radośnie i bezpiecznie!

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo i porządek w czasie tej wielkiej imprezy. Służby medyczne dysponujące nowoczesną karetką pogotowia pełniły dyżury także bezpośrednio wśród publiczności, zapewniona została dobra służba ochrony bezpieczeństwa publicznego, o czystość dbali pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu, zapewniono miejsca parkingowe i wzmożoną kontrolę okolicy ze strony policji i straży miejskiej.

Dziękujemy również głównemu organizatorowi Dni Swarzędza 2014 – swarzędzkiemu Ośrodkowi Kultury, Referatowi Promocji UMiG, wszystkim współpracownikom. Osobne, gorące podziękowania składamy partnerom imprezy: firmom AGROBEX, Volkswagen Poznań, Twinings of London, 2B Active Fitness, Bros, także patronom medialnym: telewizji WTK, radiu Merkury, gazecie „Prosto z Ratusza.”

/tr/

fot. Henryk Błachnio

Podziękowania burmistrza Anny Tomickiej

Szanowni Państwo!
Pragnę złożyć gorące podziękowania organizatorom, partnerom i wszystkim, którzy współpracowali przy organizacji tegorocznych Dni Swarzędza.
Przede wszystkim jednak serdecznie dziękuję Wam, Droga Publiczności – za przyjęcie mojego zaproszenia, za tak liczny udział, za wyśmienitą i kulturalną zabawę. To była prawdziwa przyjemność razem z Państwem bawić się podczas święta naszego miasta.

Z wyrazami szacunku

Anna Tomicka
Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz