TANECZNE DNI SWARZĘDZA

To była prawdziwa eksplozja dźwięków! Trzydniowe Dni Swarzędza w roku jubileuszu 380-lecia nadania praw miejskich przyciągnęły na polanę przy ul. Strzeleckiej największe gwiazdy polskiej estrady. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne – od disco polo, przez pop, rock aż po muzykę klubową. Koncertom towarzyszyły pikniki rodzinne, wystawa motorowerów, osada wojów piastowskich, lunapark oraz bogata strefa gastronomiczna.

Tegoroczne Dni Swarzędza rozpoczęły się koncertem zespołów Boys oraz Piękni i Młodzi, który przyciągnął na polanę przy ul. Strzeleckiej prawdziwy tłum sympatyków muzyki tanecznej. Prawdziwą euforię wywołał Peran Van Dijk, legenda światowej muzyki klubowej, który przyjechał do Swarzędza z Amsterdamu. Jego sety wprowadziły publiczność w doskonały taneczny nastrój, a zabawa, którą rozkręcali również C-Bool, Tiddey i DJ Matys trwała do późnych godzin nocnych.

Sobotnie popołudnie rozpoczęła wyprawa w czasie, do której wszystkich mieszkańców Swarzędza zaprosiła drużyna wojów piastowskich. W ich osadzie można było zobaczyć pokazy inscenizujące średniowieczne życie – zbrojownię, wędzarnię, a także pokazy tańców historycznych i tworzenia tradycyjnych instrumentów muzycznych. Wizytę w średniowiecznej osadzie umilały występy Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej. Kulminacyjnym momentem były pokazy walk średniowiecznych, które podgrzały atmosferę i rozgoniły deszczowe chmury. Spotkanie z wojami zakończyło uroczyste wybicie okolicznościowej monety.

Część koncertową rozpoczął występ Mrozu z zespołem. Wokalista, autor tekstów, kompozytor i producent balansujący na granicy gatunków pop i R&B rozbujał swarzędzką publiczność, licznie zgromadzoną na polanie. Z każdą minutą temperatura rosła, ale prawdziwy ogień rozpaliła Agnieszka Chylińska. Artystka absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna, dysponująca mocnym, charakterystycznym wokalem, a jednocześnie prawdziwy wulkan energii, zachwyciła publiczność. Jej występ na długo pozostanie w pamięci swarzędzan. Sobotni wieczór zakończyła zabawa taneczna, którą rozkręcił DJ Cez Are Kane.

Na kolejną podróż w czasie wyruszyliśmy w niedzielne popołudnie, a wszystko za sprawą wystawy motorowerów przygotowanej przez grupę Bzyk Rider ze Swarzędza. Wśród wielu modeli mogliśmy zobaczyć takie perełki jak Simson sr2 z 1957roku, listowy ryś, żaki oraz najbardziej popularne Komary.

Muzyczną gwiazdą pierwszej części wieczoru był polski zespół rockowo-folkowy Enej. Ich energetyczny występ, złożony z największych przebojów grupy, wprowadził publiczność w doskonały nastrój. Niestety, dobrą atmosferę wieczoru zburzyła polska reprezentacja w piłce nożnej, która podczas Mistrzostw Świata w Rosji przegrała mecz z Kolumbią. Nad polaną przy ul. Strzeleckiej uniósł się głos zawodu, a licznie zgromadzeni swarzędzanie nie kryli rozczarowania. Nastrój mogła poprawić już tylko jedna artystka – niezwykle charyzmatyczna i pełna pozytywnej energii Kayah. Jej barwny, wypełniony tanecznymi przebojami występ zakończył tegoroczne Dni Swarzędza, które przyciągnęły na polanę przy ul. Strzeleckiej prawdziwy tłum miłośników dobrej muzyki i zabawy.

Dni Swarzędza to nie tylko pikniki i koncerty odbywające się na polanie przy ul. Strzeleckiej. Wśród wydarzeń towarzyszących należy wymienić Amatorski Turniej Piłki Nożnej odbywający się w Bogucinie, Zawody wędkarskie w Dolinie Cybiny, Rekreacyjne Regaty Żeglarskie im. kpt. Tomasza Adamczyka oraz Rajd Samochodowy Firmy Szpot.

Kolejne spotkanie z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej już za rok.

Dziękujemy Partnerom Dni Swarzędza
Partnerzy Strategiczni: PP-UiH Agrobex Sp. z o.o., Planet-Bud Development Sp. z o.o.
Partnerzy: R. Twining and Company Sp. z o.o.,Clip Group, STS Logistics, Greenbud Development Sp. z o.o., Rhenus Logistics S.A.
Budownictwo Drogowe „Krug” Sp. z o.o., Fabryka Armatur „Swarzędz” Sp. z o.o., Chronos Development Sp. z o.o., Castorama Swarzędz, Swarzędzkie Centrum Handlowe ETC
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Imperial Logistics Sp. z o.o., Volkswagen Poznań, Fines Operator Bankowy, Veolia Energia Poznań S.A., FMT „Tomteq” Sp z o.o.
PKO Bank Polski, Utal Sp. z o.o., Strefa Sportu Tenis & Fitness, Centrum Sport & Fitness Atrium

 

[fot. Mariusz Łuczak, Aldona Młynarczak, Paweł Nowakowski]